Firmamız, Malatya Analiz Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi Hizmetleri Ticaret Limited Şirketi unvanı ile kurulmuş olup, iş sağlığı ve güvenliği hizmetleri alanlarında, sektördeki yerini almıştır. 

İstikrarlı bir biçimde, büyümeyi ve dünyaya açılmayı başarabilen işletmelerin başarılarının arkasında yatan gerçeğin kurumsallaşma ve kalite yönetimine verilen önemin etkili olduğunu görmekteyiz. Son yıllarda kurumsal işletmelerde gerek büyüme sürecinde gerek büyüme sürecine etki eden unsurların içinde insan kaynakları, üretim, pazarlama ve kalitenin yanında, mutlaka iş sağlığı ve güvenliği unsurlarının da yer aldığını görmekteyiz.

Ülkemizde iş sağlığı ve güvenliğinin geçmişi Osmanlı dönemine dayanmaktadır. 1865 yılında Ereğli kömür havzalarında çalışan işçilere yönelik olarak çıkarılan Dilaver Paşa Nizamnamesi ve yine aynı işkoluna yönelik olarak 1869 yılında çıkarılan Maadin Nizamnamesidir. Günümüzde Avrupa Birliği uyum yasaları çerçevesinde 30/06/2012 tarihinde yayınlanan 6331 sayılı yasa ile İş Sağlığı ve Güvenliği konusunda önemli gelişmeler yaşanmıştır. Bu kapsamda Malatya ilinde kurulan firmamız Malatya ve çevre ilderde hizmet vermeye başlamıştır.

Bu kapsamda firmamız sektörde geniş bir yelpazede, müşterilerini bilgilendirme ve yönlendirme becerisine haiz, İş Sağlığı ve Güvenliği alanında deneyimli İSG Uzmanları, İşyeri Hekimleri ve Sağlık Personeli yanı sıra bünyesindeki İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku ve İnsan Kaynakları Ekibiyle AB normlarında hizmet sunmaktadır.

Türkiye´de mevcut zorlu iş ortamının ve yasal risklerinin bilinci ve bilgi birikimiyle, müşterilerimizin iş yerlerinde oluşabilecek iş kazası ve meslek hastalığı riskinin en aza indirilmesi, iş gücü ve çalışma günü kayıplarının önlenmesi, iş güvenliği kültürünün yerleştirilmesi ve dolayısıyla iş yaşamında verimin arttırılmasını sağlamak ana hedefimizdir. 

Piyasa bilgisi, ticari anlayış, sanayi ve hizmet sektöründeki deneyimleri ile beslenen birinci sınıf iş sağlığı ve güvenliği hizmetini sunarak, yasal mevzuatın gerekli gördüğü tüm çalışmaları yapmanın yanı sıra, müşterilerimize artı değer kazandıracak eğitim ve sunumlarla bilgilerini güncel tutmak, karşılaşabilecekleri riskleri en aza indirmek öncelikli taahhüdümüz ve varlık nedenimizdir.( 3103 Okunma )

Etiketler : Hakkımızda